DİĞER EKİMLER

Bulunduğunuz yer =:/DİĞER EKİMLER
DİĞER EKİMLER 2018-03-23T20:07:18+00:00

Sakal,Bıyık,Kaş,Kirpik Ekimi ve Fue Metodu

Sakal,Bıyık,Kaş,Kirpik ekimi ile hayatınızı değiştiriyoruz. Kendinize olan güveniniz ve bakışınızın değişecek.

  • Fue Metodu ile Sakal ve BIYIK EKİMİ

BİZ SİZİ ARAYALIM 

Sakal,Bıyık,Kaş,Kirpik ekimi

Saç Ekimi Hayat Değiştirir

Sakalın gereksiz kısmındaki kökler alınarak sakalın daha seyrek alanlarını sıklaştırmak amacıyla ekim yapılabilir. Bu şekilde kusursuz alım sayesinde sakal alt bölgesi, göğüs, ensenin alt kısımları hatta elmacık kemiği üzerindeki kökler bile alınarak ihtiyaç duyulan başka alana ekim yapılabilmektedir.  Bıyık ekimi ise, erkeklerde üst dudakta kıl çıkmaması veya kıl kaybının olması durumunda, üst dudakta bıyık kılları çıkmayan deri bölgelerine saç kökleri ekimidir. Ensenin yukarısından fue yöntemi ile tek tek saç kökleri alınmaktadır. Daha sonra, bıyık eksikliği olan sahalara tek tek saç kökleri ekilmektedir.

İyileşme süreci oldukça kolaydır.

Vücuttan veya ensede alım yerinde hiç iz kalmaz. Sakal ve bıyık ekilen bölge 24-48 saat sonra yıkanır yıkamayla pıhtılar temizlendiği için ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. Ekilen sakalın vücut tarafından daha iyi beslenmesi için ekim alanında kanlanmada artış olur buna bağlı olarak kıl diplerinde 2-3 gün içinde sivilce benzeri küçük kırmızılıklar olur bu hafif kırmızı görüntü 7-10 gün içinde kaybolur ve normal görüntü oluşur. 10. gün kökler iyice yerleşmiş olur.

Süreç;  

Sakal ve bıyık 15. günden sonra makasla kısaltılabilir veya uzatılabilir. Köklerin yeterince tutunması için ilk tıraş tercihen 1 Ay sonra yapılmalıdır. 2.haftadan sonra ekilen sakal ve bıyığın bir kısmı şok dökülme denilen geçici bir dökülme yaşar. . Bu kişiden kişiye değişen bir durumdur. Kimilerinde hiç dökülme olmazken başkalarında tamamı bile dökülebilir. Bu normal bir süreçtir. Dökülen sakal ve bıyıklar ekimden ortalama 2 ay sonra çıkmaya başlar ve ortalama 6 ile 8 ay içerisinde forma girmiş olur.

Sakal saç gibi değildir, kişden kişiye çok değişik yoğunlukta olabilmektedir. Bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda civardaki sakal sıklığında ekim planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir. Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-3000 kök arasında ekim yapılabilir. Genellikle 3000 kök civarında sakal ekimi tatmin edici sonuç verir.

Sadece bıyık bölgesine ekim yapılacağında 400-800 kök arasında ekim yeterli olmaktadır.

  • FUE Metodu ile KAŞ VE KİRPİK EKİMİ

Teknik olarak sakal ve bıyık ekiminden bir farkı yoktur.Kaş ekimi işlemi ağrısız lokal anestezi yöntemiyle ve 1-2 saat gibi kısa bir zamanda yapılan bir işlemidir. FUE tekniği mikro motor yardımı ile alınan kökler tek tek ayrılarak kaş dökülmesi olan bölgeye ekilir. Ekilecek kök sayısı çok fazla değildir ancak çok daha fazla dikkat ve titizlik gerektirmektedir. Çünkü bütün greftlerin yönü birbiriyle çok uyumlu olmalıdır.

Ancak unutulmaması gereken durum şudur; kökler başın ense bölgesinden alındığı için sürekli uzamaktadır. Bu nedenle düzenli olarak kaşlarını kestirmelidir. Kaş ekimi yaptırmak isteyen kişi bu durumu göz ardı etmemelidir.

İşlem sonrası,

Ağrı ya da rahatsızlık verici herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. Kıl köklerinin alındığı alan çok küçük olduğu için bu bölgede herhangibir iz yada yara kalmamaktadır.  Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması ortalama 4-6 ay gibi bir süre alır. Ortalama 2 ay sonra kaşlar gerçek formuna kavuşabilmektedir.

Kirpik ekiminde ise, kaş ekiminden bir farkı yoktur. Lokal anestezi ile yapılan hiçbir yan etkisi olmayan ağrısız sancısız bir işlemdir.İşlem ortalama 2 saat sürer ve iyileşme süresi 3 gündür. Kirpiklerin kendini toplaması ve gerçek şeklini alması ortalama 4-6 ay gibi bir süre alır.

Nereden Kıl Alınır ?

Kaş için vücudun farklı bölgelerinden kıl kökü alınabilir. Fakat en çok tercih ettiğimiz bölge tabi ki ense kısmıdır. Koldaki ince tüylerden ya da koltuk altı ile genital bölgeden de alınabilir ancak bizim deneyimlerimiz en iyi sonuçların ense kısmından alınması olmuştur. Koldaki tüyler özellikle bayanlarda çok ince olabilmekte ve çok dayanıklı olmayabilmektedirler. Aynı şekilde koltuk altı ve genital bölgedeki kıl köklerinin çıkış açısı çok farklılık gösterebilmektedir.  

Hastalarımızın kaşlarını kalınlaştırmak istediklerinde ise şekil belirlenerek her bir kıl kökünün açısına göre ekim işlemi yapılır.  Kişinin kaş bölgesindeki ihtiyaca göre 40-50 kök ile 400-500 kök arasında greft alınabilir.

Sakal,Bıyık,Kaş,Kirpik ekimi konusunda  aklınıza takılan tüm sorulara uzman ekibimiz 7/24 cevap vermaktedir.

Profesyonel ve Kaliteli bir ekim için bizimle iletisime geçiniz…

DİĞER EKİMLER
Rate this post

Takvim

Ocak 2020
P S Ç P C C P
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
SItemize Hosgeldiniz