SORU VE CEVAPLAR

Bulunduğunuz yer =:/SORU VE CEVAPLAR
SORU VE CEVAPLAR 2018-03-23T20:07:17+00:00

Saç Ekimi Hakkında Soru ve Cevaplar

Saç Ekimi Hakkında Soru ve Cevaplar Sizler için  bu sayfada toplatıldı.

Saç Ekimi Hakkında Soru ve Cevaplar Burada - Medicallife

Saç Ekimi Hakkında Soru ve Cevaplar Burada

BİZ SİZİ ARAYALIM 

Saç Ekimi Hakkında Soru ve Cevaplar

Saç Ekimi Neden İstanbul’da Yapılmaktadır?

 İstanbul son yıllarda sağlık turizmi alanındaki büyük atılımlarıyla adeta sağlık turizmi başkenti olmuştur. Modern teknolojiyle deneyimli uzman doktorların bulunduğu klinik ve hastanelerin sunduğu kaliteli hizmet ve uygun fiyat alternatifleri İstanbul’un tercih edilmesinin sebeplerinden olmuştur.

Avrupa’da Saç Ekimi Yapıyor musunuz?

Evet, İsviçre basta olmak üzere Avrupa’nın birçok ülkesinde operasyonlarınızı yaptırabilmeniz için anlaşmalı hastanelerimiz ve uzman doktorlarımızla hizmet vermekteyiz.

Saç Ekimi Operasyonundan Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Operasyondan bir hafta önce aspirin, coraspin, alkol, vitamin E gibi kan sulandırıcı maddelerden uzak durulmalıdır. Sigara ve kahve ürünlerin tüketimi en aza indirgenmeli ve hatta içilmemesi tavsiye edilmemektedir. Sağlıklı bir verim ve hızlı iyileşme için bu çok önemlidir.

Operasyon günü iyi bir kahvaltı yapmak gerekir.

Saç Ekimi İşlemi Ne Kadar Sürer?

Operasyon ekilecek greft sayısına göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 4-8 saat süren bir işlemdir. Bu süreçte hastanın özel ihtiyaçlarını karşılaması için aralar verilmektedir. Hasta işlem boyunca televizyon izleyebilir, müzik dinleyebilir, dergi vs. okuyabilir.

Saç Ekimi İşlemi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Saç ekimi işlemi lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Hasta sadece anestezi uygulanırken yapılan işlemi hissetmektedir. Uyuşma gerçekleştikten sonra herhangi bir ağrı hissetmeyecektir. Bazen operasyon sonrası ağrılar oluşabilmektedir. Bu ağrılar doktorunuzun önermiş olduğu ağrı kesiciler ile engellenebilir.

Ekilen Saçlar Ne Zaman ve Nasıl Çıkar?

Saçlar ekim işleminden yaklaşık 15-20 gün sonra dökülebilir. Bu durum hastanın fizyolojik yapısına göre farklılık göstermektedir. Dökülme olsa dahi endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. İlk saçlar ekim işleminden ortalama 3 ay sonra çıkmaya başlayacaktır. 6. ayda ekilen saçların %70’inin çıkmış olması beklenmektedir. Saçlar ayda yaklaşık 1 cm uzamaktadır. Ortalam 1 yıl sonra ekilen saçların tamamı çıkmış olacaktır. Zamanla saç gerçek formuna kavuşacaktır.

Saç Ekimi İşlemi İçin Yaş Sınırlandırması Var Mıdır?

Saç ekimi 20 yaşından itibaren erkek tipi saç dökülmesi olan herkese uygulanabilmektedir. Önemli bir rahatsızlığınız, alerjinizi yüksek tansiyon veya şeker hastalığınız varsa özellikle belirtiniz.  Saç ekimi operasyonu için dökülmenin şekli önemlidir ve saç dökülmesinin bitip bitmemiş olmasında yaş önemli belirleyicidir.

Saç Ekimi İşlemini Kaç Seansta Yapılmaktadır ?

Normalde tek seans yetmektedir ama ekim yapılan alanın büyüklüğüne ve hastanın saç dökülme oranına bağlı olarak birkaç seansta gerçekleştirilebilir.

Ekilen Saçlar Dökülür Mü?

Saç ekiminde ekilen saçlar dökülmez. Çünkü ekilen kökler genetik olarak dökülme özelliği olmayan iki kulak arasındaki ense bölgesinden alınmaktadır. Bu nedenle saçların tutmama ihtimali yoktur.

Saç Ekiminden Sonra Jöle, Sprey, Saç Boyası Gibi Ürünler Kullanılabilir Mi?

Saç ekimi işleminden sonraki ilk 3 ay süre ile bu tür ürünlerden kaçınılmalıdır. 3. aydan sonra kullanmak mümkündür.

Saç Ekimi Operasyonu İçin Uygun Olmayan Durumlar Nelerdir?

Saç nakli her yaşta uygulanabilir ancak tansiyon hastalığı, şeker hastalığı, karaciğer ya da kalp hastalığı olan kişilere ön kontrolleri yapıldıktan sonra uygulanabilir.

Saç Ekimi İçin Kaç Günümü Ayırmam Gerekmektedir?

Ekim işlemi aynı gün tamamlanmakta olup, 3.gün ise ilk yıkama için merkezimize gelmeniz gerektiğinden toplamda 3 gün bizim için yeterli olacaktır.

Saçların Çıkış Şekli ve Görünümü Doğal Olurmu?

Medicallife olarak ekim işlemini saçların çıkış yönüne doğru yaptığımızdan doğal bir görünüm elde edebilmekteyiz. Saçlarınızın uzama dönemi tamamlandığında istediğiniz şekilde kullanabilmektesiniz. Kısaltabilir, boyayabilir, istediğiniz yöne tarayabilirsiniz.

Ekimden Kaç Gün Sonra İşime Geri Dönebilirim?

Ekim işleminizin tamamlanması ile birlikte normal hayatınıza dönebildiğiniz gibi ertesi gün yapılan pansuman işleminizden sonra işe dönmenizin hiçbir sakıncası yoktur.

Saç Ekimi Sağlık Açısından Bir Problem Teşkil Edermi?

Saç Ekiminin kişiye rahatsızlık verecek veya ileride oluşabilecek hiçbir yan etkisi yoktur.

Kadınlar Saç Ekimi Yaptırabilirmi?

Kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi saç ekimi yapılabilmektedir

Ekimden Kaç Gün Sonra Şapka Takabilirim?

Mecbur kalmadıkça ekim işleminden bir ay öncesinde şapka kullanımı uygun değildir. Mecburi durumlar için ise doktor kontrolünde karar verilmesi uygun olacaktır.

 

Saç Ekimi Hakkında Soru ve Cevaplar Sonu

Aklınıza takılan sorular mı var ?  Uzmanlarımız sizi arayarak cevaplasın …             …   Biz Sizi Arayalım    …

SORU VE CEVAPLAR
Rate this post

Takvim

Ocak 2020
P S Ç P C C P
     
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
SItemize Hosgeldiniz